Videoya Ses Ekleme Yöntem ve Programları

Videoya ses ekleme günümüz sosyal medya içerik üreticilerinin artması ile birlikte home stüdyolarında en çok uygulanan tekniklerden biri olarak değerlendirilmekte ve böylece konuyu sizlere ayrıntılı bir şekilde ele almaktayız.
 Videoya Ses Ekleme Yöntem ve Programları

Videoya Ses Ekleme Yöntem ve Programları

Videoya ses ekleme için birçok program kullanılmaktadır. Bu programların genel amacı sizlerin yaptığı veya yapacağı projeleri daha profesyonel kılmak ve daha ilgi çekici kılmaktır. Bu nedenle, bu tür programların önemi bu işlerle uğraşanlar için oldukça büyüktür. Şimdi, sizlere bu makalede gerekli tüm ayrıntıları vereceğim için içinizi rahat tutabilirsiniz. Hatta en çok tutulan programlar arasından seçimler yapıp, sizler için basit ve profesyonel olanları seçmeye çalıştığımı söyleyebiliriz. Ancak bu konulara gelmeden önce biraz daha videoya ses ekleme hakkında bahsetmek istiyorum. Video ses eklemek denlince kafanıza basit bir düzeltme işlemleri gelmesin. Video ses eklemek aslında sandığınızdan daha kolay ama göze zor görülen bir iştir. Bu işi doğru düzgün yapabilmeniz için sadece programı bilmek değil, bir nebze istekli olmanız gerekmektedir. Nedeni ise, zevkleriniz ve ruh halinizin profesyonelliğine etkisini düşünecek olursak, bir program üzerinde sadece profesyonel olmak pek de iyi bir iş ortaya koymayacaktır. Bunun için, hangi iş üzerinde uğraşıyorsanız uğraşın, bu işi yaparken sanatsal bir yanınızın sizinle beraber olması gerekmektedir. Çünkü, proje her ne kadar güzel olursa olsun, bir şeyi en iyi yapmak veya en berbat yapmakta sizlerin elinde. Şimdi ise, programlar hakkında genel bir özet geçmek gerekirse, bir den fazla katmanlı işlemlerde kullanabileceğiniz ses düzeltme veya ses ekleme programları vardır. Ses düzeltme derken gerçek anlamda parazit sesleri ortadan kaldırmanıza yarayan, hatta efektler ve ses şiddetini düzeltmenize sağlayan programlar mevcuttur. Bu programlar ekstra olarak ses üzerinde kesip birleştirme işlerinize yapmanıza olanak tanıdığından dolayı, işi tam anlamıyla kavramanıza ve istediğiniz şekli vermenize olanak sağlayan programlardır. Ekstra olarak elinizde bulunan condenser mikrofon ile ekstra seslendirme yaparak aldığınız kayıtları da kolaylıkla ekleyebileceğiniz bu programlar, sizlerin hayal gücü doğrultusunda dilediğinizi yapmanıza olanak sağlamaktadırlar.

Videoya Ses Ekleme Programları

Video ses ekleme programlarını tavsiye edeceğimiz bu başlık adı altındaki programlar, bizlerin sizler için eleyerek bulduğu basit ve tüm işlerin altından kalkmanıza olanak sağlayacak olan profesyonel programlardır. Tabi ki, birçok programın var olduğunu düşünecek olursak, başka seçeneklerinizde mevcuttur. Ancak birazdan önereceğim bu programlara göz atmanıza ciddi anlamda öneririm.

Adobe Premier Pro

Adobe premier pro gerçek anlamda profesyonellerin işi olan bir programdır. Eğer bu sektöre veya bu işlere yeni atılım yapıyorsanız ve profesyonellikten yanaysanız, gözümün kapalı önerebileceğimiz bir programdır. Zaten Adobe markasının bu tarz programlarda ve diğer bilgisayara yardımcı programlarda en çok tercih edilen ve en kaliteli marka olduğunu düşünecek olursak, hiç şüphesiz rahatlıkla satın alabileceğiniz programlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Detayına inecek olursak, panelinde çoklu katmanlı işlem yapmanızı sağlayan ve istediğiniz ayarlamaları veya düzeltmeleri yapmanız olanak sağlayan bu yazılım, listemizin en başında alan yazılımdır.

Movavi

Movavi profesyonellik ve basit panel isteyenlere önerebileceğimiz en iyi programdır diyebiliriz. Bu istekleri tam anlamıyla karşılayan bu program, basit ama çoklu sisteme sahip zengin içerikli bir programdır. Programın detayına indiğiniz zaman isterseniz ses montajlama ya da isterseniz video montajlamaları yapabileceğinizi göreceksinizdir. Fiyat olarak çok uygun olan Movavi, birçok kullanıcının tercih ettiği revaçta olan bir programdır. Yapacağınız işleri düşünecek olursak, yeni başlayanlar için en çok önereceğimiz ve kavranması en kolay olan montaj programıdır.

Ashampoo

Ashampoo olarak adlandırılan bu ses programı, internette bir hayli tutulan ve uzun yıllardır kullanılan bir programdır. Onayını yılların verdiği kararlılıkla hala zevkle ve profesyonellikle kullanan kullanıcılarından almaktadır. Birçok insanın indirdiği bu program, panel yönünden anlaşılır ve kolay bir programdır diyebiliriz. Detaya inecek olursak, profesyonellik ve yapılabilir işler açısından bakacak olursak, hiç pişman olmayacağınız ve yıllar boyunca kullanabileceğiniz özel bir programdır.