En İyi 11 Oyuncu Kulaklıkları Listesi

 En İyi 11 Oyuncu Kulaklıkları Listesi

Oyuncu kulaklıkları, bilgisayar oyunu severler ve bilgisayar oyunlarını profesyonel olarak oynayıp bu işi gelir kaynağı bir meslek haline getiren gamerların vazgeçilmez ses ekipmanıdır. Bu yazımızda en iyi gamerların tercih ve tavsiye ettiği en iyi oyuncu kulaklıkları sizler için tanıtacağız.

En iyi oyuncu kulaklıkları top 11 listeyi teknik özellikler, kullanım konforu, tercih edilme oranı, ses kalitesi gibi önemli oyuncu kulaklığı özelliklerini göz önünde bulundurarak derledik. İşte sizler için araştırıp derlediğimiz en iyi on oyuncu kulaklığı listesi:

Corsair HS50

Başlangıç seviyesi profesyonel oyuncu kulaklıkları içerisinde en uygun fiyatlar ile satın alınabilecek en kaliteli oyuncu kulaklığı olarak nitelendirilen corsair hs50 oyuncuların en çok tercih ettiği başlangıç seviyesi kulaklık modelidir. Oyun içi seslerde ve ortam seslerinde oldukça başarılı bir performans sergileyen bu kulaklık kullanıcılardan olumlu not almayı başarmıştır. Tak çıkar özellikli mikrofon, gürültü engelleme fonksiyonu sayesinde oyun içi iletişimde tok ve net bir ses sağlamaktadır. Görsel olarak oyuncu kulaklıkları sınıfı ile görsel olarak çok uyuşmamasına rağmen kullanışlı ve konforlu bir yapıya sahiptir. 

Corsair HS50 teknik Özellikleri

#3,5 mm bağlantı arayüzü

#50 mm neodimyum driver

#2.1 stereo ses çıkışı

#Tek yönlü mikrofon gürültü engelleme

#Tak çıkar mikrofon

#20 hz ile 20000 hz kulaklık frekans tepkisi

#32 ohm empedans değeri

#319 gr ağırlık

#10 hz 10000 hz mikrofon frekans tepkisi

HyperX Cloud Stinger

başlangıç seviyesinde bulunan kulaklıklar arasında orta segment kulaklıklara kafa tutabilecek kadar iyi bir oyun deneyimi sunan hyperx cloud stringer tam bir fiyat performans kulaklığı olarak biliniyor. Fiyat olarak başlangıç seviyesinde yer almasına rağmen hem kulaklık driverları hem de tak çıkar özellikli mikrofonu mükemmel ses kalitesi sunmaktadır.

HyperX cloud Stinger Teknik Özellikleri

#18 hz 23 kHz kulaklık frekans tepkisi

#3,5 mm bağlantı özelliği

#30 ohm kulaklık empedans değeri

#275 gram ağırlık

#50 hz 18 kHz mikrofon frekans tepkisi

#102 dB nominal ses basınç seviyesi

#Tek yönlü gürültü engelleme sistemi

#Tak çıkar mikrofon

#stereo ses çıkışı

#50 mm neodimyum driver

Steelseries arctis 5

Orta seviye oyuncu kulakları arasında en iyilerden birisi olarak gösterilen ve profesyonel gamerların genellikle tercih ettiği kulaklıklardan olan steelseries arctis 5 yenilenen yapısı ile 2019 senesinde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Ses kalitesi ile oyun kulaklığı bir kenara referans kulaklık özellikleri bile sergileyen bu kulaklık bas ve tiz dengesinin mükemmel örneklerini sergiliyor. Bu sebeple çok net ve temiz bir oyun içi ses deneyimi sağlıyor.

Steelseries Arct 5 Özellikleri

#Dolby surround 7.1 channel ses çıkışı

#20 hz 22 kHz kulaklık frekans tepkisi

#32 ohm kulaklık empedans değeri

#3 metre kulaklık kablosu

#Led ışıklar

#40 mm neodim driver

#98 dB ses basınç seviyesi

#100 hz 10 kHz mikrofon frekans tepkisi

#Çift yönlü mikrofon

#Mikrofon gürültü engelleme özelliği

HyperX Cloud Alpha

Dünyada en çok tercih edilen en iyi oyuncu kulaklıkları arasında olan hyperx cloud alpha rakiplerinden bir adım öne çıkmanın yolunu her kulak için çift odalı tasarımı ile sağlamakta. Bas sesleri ve tiz sesleri ayrı odacıklardan yayınlaması sayesinde yüksek ses kalitesi üretebiliyor ve bozulmayan cızırdamayan ses yayını yapabiliyor. Oyun oynarken yüksek ses isteyenler için en ideal kulaklık diyebiliriz.

HyperX Cloud Alpha Teknik Özellikleri

#13 hz 27 kHz kulaklık Frekans Tepkisi

#50 mm neodim driver

#65 ohm kulaklık empedansı

#98 db ses basınç seviyesi

#1.3 metre kablo

#2 metre uzatma kablosu

#298 gram ağırlık

Mionix Nash 20

Kullanıcılar tarafından büyük övgü alan ve sevilerek kullanılan bu oyuncu kulaklığı en iyi gaming kulaklık listesinde yer almayı kesinlikle hak ediyor. Ses kalitesi ve kullanım rahatlığı en belirgin özelliklerinden sadece birkaçı. Kulağı tamamen kavrayan ve yapımında kullanılan malzeme kalitesinden dolayı uzun soluklu kullanımlarda dahi rahatsız etmeyen konforlu ve ergonomik yapısı ile göz dolduruyor.

Mionix Nash 20 Teknik Özellikleri

#20 hz 2000 hz kulaklık ses frekans tepkisi

#Ayarlanabilir başlık

#32 ohm empedans değeri

#50 mm neodim driver

#103 dB ses basınç şiddeti

Asus Stix Pro

Antik roma dilinde baykuş anlamına gelen strix kelimesi mükemmel ve çok çok hassas duyma kabiliyeti ile bağdaştırılarak bu isimle üretilen asus strix pro rakiplerine göre daha gelişmiş ve daha büyük sürücüleri sayesinde inanılmaz gerçekçi ses deneyimi sağlıyor.

Asus Strix Pro Teknik Özellikleri

#60 mm Neodimyum mıknatıslı driverlar

#32 ohm Empedans Değeri

#120 cm kablo uzunluğu

#20 hz ve 20000 hz frekans tepkisi

#Ses kontrol ve bağlantı işlevli uzaktan kumanda

#98 dB ses basınç şiddeti

#Gürültü önleme teknolojisi

#Stereo ses üretimi

Razer Tiamat 7.1 v2

Razer tiamat, oyuncu kulaklığı tavsiyesi isteyenler için güzel bir üründür. Her kulak için beş adet yani toplamda on adet sürücü ile ses üretimi yapan bu harika kulaklık en kaliteli sinema ses sistemlerini aratmayacak surround ses kalitesi sunuyor. Ön, arka, merkez, yan ve subbwofer sesler için ayrı ayrı sürücüler kullanarak gerçek ötesi bir ses yönü ve mükemmel bir ses kalitesi sunabilen bu üstün oyuncu kulaklığı kesinlikle ilk sıralarda ye alıyor.

Razer Tiamat 7.1 v2 Teknik Özellikleri

#Toplamda 10 adet neodimyum mıknatıslı driver

#7.1 surround Dolby ses özelliği

#16 ohm empedans değeri

#118 dB ses basınç değeri

#3 metre örülü fiber kablo

#Ses kontrol ünitesi

Sennheiser Pc 360 G4ME

Sennheiser markası ses kalitesini oyun sektöründe de başarı ile sürdürüyor. En iyi ses kalitesini elde etmeyi vizyon olarak kabul eden bu marka pc 360 g4me model oyuncu kulaklığı ile kalitesini ve marka değerini bir kere daha göz önüne seriyor. Farklı bir seri arıyorsanız, sizin için en iyi kulaklık markaları yazımız var! Mükemmel açık tasarım kulaklık yapısı sayesinde en doğal ve gerçekçi sesleri duyabileceğiniz bu kulaklık sadece oyun değil media dosyalarını dinlemek ve seyretmek içinde mükemmel ses kalitesi ile sonuçlar elde edebilmenizi sağlıyor. Mikrofon kalitesi sesinizi karşıya tertemiz ve kaliteli olarak iletebileceğiniz kadar profesyonel bir mikrofon yapısında.

Sennheiser Pc 360 G4ME Teknik Özellikleri

#15 hz ve 28000 hz ses frekans tepkisi

#112 dB ses basınç Özelliği

#50 Ohm empedans değeri

#Konforlu kadife malzeme

#Mikrofon kaldırıldığında otomatik olarak ses kapatma özelliği

Astro Gaming A40

Astro markasının oyun sektöründeki ses başarısı tartışmasız bir gerçektir. Her yeni modelinde oyun severleri daha da şaşırtmayı başaran bu başarılı firma astro gaming a40 modelinde de oldukça başarılı bir başyapıt üretmeyi başarmıştır. Dünyanın en iyi oyuncu kulaklıkları arasında ilk onda yer almayı kesinlikle başaran bu kulaklığın teknik özellikleri de üstün nitelikler taşıyor.

Astro Gaming A40 Teknik Özellikleri

#20 hz 24000 hz arası frekans tepkisi

#48 ohm Empedans değeri

#Pasif gürültü engelleme özelliği

#Stereo ses çıkışı

#150 cm kablo uzunluğu

#3.5 mm bağlantı özelliği

#Playstation, mac, nintendo, Windows gibi her ortamda kullanıma uygun

Sennheiser Hd800 S

Sennheiser markası kulaklık denilince ilk akla gelen isimlerden birisidir. Sennheiser hd 800 s ise kulaklıkların süpermenidir. Bu cihaza kulaklık demek onu küçümsemek olur. En iyi ses kalitesine sahip bir kulaklığın çok daha iyisi en iyi kulaklık hd 800 s desek yalan söylemiş olmayız. Frekans tepkileri ve ses kalitesi ile rakiplerinin bile ayakta alkışladığı br performansa sahiptir.

Sennheiser Hd 800 S Teknik Özellikleri

#56 mm üstün driver

#Lisanslı sönümleme teknolojisi

#Xlr4 ve 3.5 mm ile kullanılabilme

#3 metre kablo

#330 gram ağırlık

#300 ohm empedans değeri

Asus Rog Fusion 700

Tasarıma önem veren gamerların en çok tercih ettiği en iyi oyuncu kulaklıkları arasında olan asus ürünü bu mükemmel kulaklık bir sanatçının elinde tasarlanmışçasına güzel. Kablosuz oyun kulaklığı kategorisinde en çok tercih edilen asus rog fusion 700 üstün driverı sayesinde oyun içi sesleri mükemmel bir deneyim haline getiriyor. 

Asus Rog Fusion 700 Teknik Özellikleri

#50 mm üst kalite driver (  mıknatıslı neodimyum)

#Şarj edilebilir

#Kablosuz oyuncu kulaklığı

#32 ohm empedans değeri

#Tam şarj ile 17 saat kullanım süresi

#Bluetooth ile bağlantı

#Usb bağlantı

#20 hz ile 20000 hz ses frekans tepkisi

7#.1 surround ses özelliği