Kablosuz Mikrofon | En Çok Tavsiye Edilen Telsiz Mikrofonlar

Kablosuz mikrofon yazımızda kullanıcıların en çok tavsiye ettiği ve tercih ettiği telsiz mikrofon çeşitleri hakkında detaylı bilgiler yer alır.
 Kablosuz Mikrofon | En Çok Tavsiye Edilen Telsiz Mikrofonlar

Kablosuz Mikrofon

Kablosuz mikrofonların ses sitemlerinde farklı kullanım alanları mevcuttur. Ses sistemleri ile birlikte kablosuz mikrofonlar her geçen gün bir önceki günden daha çok gelişme kat etmektedir. Bu gelişmelere göz attığımız zaman insanların talep, ihtiyaç ve modern dünyamızın yeni iş olanakları doğrultusunda insanoğlunun teknolojik anlamda çeşitli ihtiyaçları olmaktadır. Bu teknolojik ihtiyaçlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve refah içinde iş yapmalarına olanak sağlamaktadır. Örneğin; ses sistemleri arasında en çok revaçta olan kablosuz mikrofonlar pahalı gibi görünse de uygun fiyatlara da bulabileceğiniz ve sizi kablo derdinden kurtaracak bir ses sistemine sahip olmanızı sağlayacak bir araçtır. Asıl konumuza gelecek olursak karşımızda ki topluluğa sesimizi iletmemiz için bazı teknolojik araçlara ihtiyacımız olacaktır. İyi bir ses sistemi kurmak ve iletmek istediğiniz mesajınızı kaliteli bir şekilde sunmak istiyorsanız profesyonel bir kablosuz mikrofona ya da halk diliyle telsiz mikrofona sahip olmanız lazım.

Kablosuz mikrofonun kullanım alanlarına göz atacak olursak siyasi bir konuşma, söyleşi, konferans konuşması, camilerde hocaların hutbe vermesi, konserlerde sanatçının sahnede daha rahat hareket etmesi ve sahne ekibini kablo derdinden kurtaran önemli bir teknolojik alettir. Ses kalitesi olarak kablolu mikrofonlardan bir farkı olmasa da kablo derdinden kurtarması ve farklı alanlarda kullanılmayı kolaylaştırmasından dolayı kablolu mikrofondan çok kablosuz mikrofon yani telsiz mikrofon kullanılmaktadır.
Kablosuz mikrofonlar kullanım alanına göre şekillendirilir. Bu kullanım arasında en çok kullanılan modellere örnek verecek olursak;

#Yaka Mikrofonu

#Masa Mikrofonu

#Dijital Mikrofonlar

#Çiftli Yaka Mikrofonlar

 

En İyi Telsiz Mikrofon

Peki, en iyi telsiz mikrofon hangisidir? Sizin için en iyi telsiz mikrofonun hangisinin olduğuna karar vermeniz için belli başlı internet satış sitelerinde destek platformları vardır. Bu platformları kullanarak telsiz mikrofon hakkında daha detaylı bilgi almanız önemlidir. Çünkü kablosuz mikrofon almadan önce, gerekli bilgi birikimine sahip olmanız önemli bir unsurdur. Son olarak, telsiz mikrofonlar hakkında yeterli bir bilgi sahibi olmazsanız en iyi telsiz mikrofonu seçme konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar sesinizi kaliteli aktaramamanıza ve boş yere maddi kayıp yaşamanıza neden olabilir.

 

Tavsiye  Edilen Kablosuz Mikrofonlar

Sizler İçin Kullanıcıların en çok tercih ettiği, önerilen kablosuz mikrofonlar hakkında küçük bir araştırma yaptık. Önerilen modelleri aşağıda listeliyoruz..

+Lastvoice Lv-502 Serisi

Lv-502 modeli Lastvoice markası tarafından geliştirilmiş bir kablosuz mikrofondur. Çift el, çift yaka ve el yaka seçenekleri ile satılmaktadır. Kullanıcılar tarafından önerilen bir modeldir.

 

+Lastvoice Lv-802 Serisi

2×100 kanal değiştirilebilir frekans yapısına sahip olan lastvoice lv-802 telsiz mikrofon serisi el ve yaka seçenekleri ile dikkat çekiyor. Sahip olduğu özelliklerde ki en iyi fiyatlı ürün olduğunu söyleyebiliriz.

+Hepa Merz HM-6002 Serisi

Hepa merz teknolojisi ile üretilen bu kablosuz mikrofon setinin Çift mikronu bulunmaktadır. Uhf band ve 100 metre çekim mesafesine sahiptir.

+Hepa Merz HM-8001 Serisi

Hm-8001 Serisi UHF Dijital Tekli Kablosuz Mikrofon setidir. EL, Yaka, Headset ve Masa Mikrofon Seçenekleri ile Karşımıza çıkıyor. Kaliteli ve sıklıkla tercih edilen bir modeldir.

+Hepa Merz HM-8002 Serisi

Bu ürün çift mikrofonu bünyesinde barındırır. Toplamda 2 mikrofon aynı anda kullanılabilecek şekilde EL, Yaka, Headset ve Masa Mikrofon Seçenekleri bulunur.