Aux Nedir ? Aux Kablosu Ne İşe Yarar | Bluetooth Aux

Aux Kablosu

Aux kablosu, gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen bir çok elektronik cihazda kullanılan bir kablo türüdür. Sizde bilirsiniz ki artık neredeyse her elektronik üründe aux girişleri bulunmaktadır. Ve bluetooth aux girişleri sayesinde kolayca müzik yayını verilebilmektedir.

Günümüz teknolojisi ile birlikte birçok şey gibi otomobillerde gelişmiş oldu. Bu gelişimlerden bir kaçı motor gücü, araç dayanıklılığı ve radyo çalarların gelişimidir. Hız tutkunları ve araç güvenliğine önem veren insanlar ilk iki örneğe dikkat ederken müziğe karşı tutkusunu olanlar radyonun gelişmesine dikkat çekti. Asıl konumuza gelecek olursak birçok araçta aux girişi mevcuttur. Gelişen teknoloji ile birlikte aux girişi yerini bluetooth ve usb girişine bırakmış oldu. Peki, aux ses kablosu artık kullanılıyor mu? Tabi ki de kullanılıyor. Birçok araçta hala aux girişi mevcut sadece otomobil üzerinden değil de normal yaşamdan örnek verelim kullanmış olduğunuz kulaklıklarda aslında bir aux ses kablosudur.

Peki Aux Nedir ?

Aux, müzik yayını verebilmek için kullandığımız elektronik cihazların üzerinde bulunan kırmızılı beyazlı müzik yayını girişidir. Aux nedir sorusunun cevabı aslında oldukça kolaydır. Aux girişlerini kullanabilmek için birde kabloya ihtiyacınız olmaktadır. Bu kablo sayesinde girişleri bulunan her cihazdan ses yayını verebilirsiniz.

Aux Kablosu Ne İşe Yarar ?

 

Aux kablosu ne işe yarar sorusuna kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda kullanım amaçlarına göre cevap verebiliriz. Bazı kullanıcılar amfiden bilgisayar ya da dvd arası kullanım sergilese de bir çok kullanıcı araçlarında bluetooth aux girişleri için aux kablo almaktadır.

 

Aux kablo modellerini kendi içinde ayrılmasıyla ikiye ayırabiliriz.

+ İki çıkıntılı

+ üç çıkıntılı

Aux ses kabloları çok fazla pahalı olmayacak şekilde satılmaktadır. Uygun bir fiyata almak mümkündür ancak kaliteli bir aux kablosu almak çok önemlidir. Çünkü bazı aux ses kabloları sesi cızırtılı bir şekilde verebiliyor. Bu tarz sorunlar yaşamamak ve kaliteli bir aux kablosu satın alabilmek için benim tavsiye ettiğim online satış adresi olan www.yonkamuzikmarket.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.