En İyi Kablosuz Bluetooth Hoparlör Tavsiyeleri

 En İyi Kablosuz Bluetooth Hoparlör Tavsiyeleri

En İyi Bluetooth Hoparlör

 

En iyi bluetooh hoparlör dediğimiz zaman akla bir çok farklı ürün modeli ve özellik gelmektedir. Kuşkusuz ki her kullanıcının kullanım amacının farklı olduğunu göz önünde bulunduracak olur isek; Kimisi watt özelliklerini önemserken kimisi ise usb giriş ya da farklı özelliklere ağırlık vermektedir. Bir bluetooh hoparlör düşünün ; hem bluetooth ile uzaktan bağlantı sağlayabiliyorsunuz hemde oldukça güçlü watt çıkışına sahip ve açık alanda kullanabiliyorsunuz. Sanıyorum bir çok kullanıcının bu üründen beklentisini karşılayacak bir ürün olacaktır.

 

En iyi Bluetooth Hoparlörde Aranan Özellikleri sayacak olur isek; 

+

800-1000 Watt Aralığında Çalışmalı

+

Bluetooth ile Uzak Bağlantı Kurulabilmeli

+

Uzaktan Kumandası Olmalı

+

Mikrofonları Uhf Olmalı (Daha uzaktan Çeker)

+

Usb mp3 girişe sahip olmalı

+

Elektriksiz en az 3 saat Çalışabilmeli (Şarjlı)

 

Günümüz elektronik cihazlarının her alanda gelişmesiyle birlikte yeni sistemlere dayalı birçok kullanım kolaylığı bulunan birçok elektronik cihaz üretilmiştir. Bu cihazlar kimi zaman performans odaklı kimi zamanda görsel tasarıma dayalı olan ama özünde de hepsinin tek bir paydası var oda en iyi kalitede kullanım kolaylığı sağlamaktır. Birçok alanda hızla geliştirilen ve üretilen elektronik cihazlar çeşitli kullanım amaçlarına göre özelleşmektedir. Çağımızın hızı ve yenilikçi yapısı sayesinde ürünlerimiz arasında sıkça göreceğimiz bluetooth hoparlör hakkındaki genel ve kapsamlı araştırmalarım sonucunda öğrendiğim bilgileri sizler ile paylaşacağım.

Öncelikle bluetooth nedir? Bluetooth kablo bağlantılarını ortadan kaldırmak için orta ve kısa mesafelerde radyo frekanslarını kullanarak bilgi ve benzeri materyali iletmek için geliştirilmiştir. 1994 yılında Ericsson firması aracılığıyla önce telefonlarda ve daha sonra ise birçok elektronik cihazı kablosuz bir şekilde birbirne bağlayabilmek için tasarlanmıştır.
Bluetooth günümüzde ise telefonlarda, bilgisayarlarda, araçlarda ve akla gelebilecek birçok akıllı elektronik cihazlarda ek özellik olarak dahil edilmektedir. Birçok kablo kirliliğini ortadan kaldıran bu muhteşem buluş hayatımızı birçok açıdan daha kullanışlı hale getiriyor. Fakat bu cihazların gözle görülmeyen fakat dijital ortam da görüntüleyebildiğimiz bilgi ve benzeri dosyaları taşırken veya anlık bağlantı kurarken insan sağlığı açısından bir yan etkisinin olup olmaması hakkında net ve doğru bilgiye sahip değilim…
Yalnız şunu söyleyebilirim ki hastanelerde hayatımızın birçok alanında tercih edilen bu donanımlar kayda değer bir problem olsalardı eğer bu kadar sık bir şekilde tercih edilmezlerdi diye düşünüyorum.

Hoparlör ise herkesin bildiği üzere depolanan veya anlık alınmış dijital ses dalgalarını yaymaya bir diğer adıyla duyurmaya yarayan bir cihazdır. Bluetooth hoparlör ise kablosuz hoparlörün ses iletimini destekleyen en popüler haliyle radyo frekanslarını kullanarak alıcı hoparlör vasıtasıyla yayınlamamıza yarayan bir cihazdır. Bluetooth hoparlör oldukça hızlı ve gözü yormayan sade ve şık yapısıyla vazgeçilmez ürünler haline gelmiştir. En iyi bluetooth hoparlör modelleri tüm kablo kirliliğini ortadan kaldırabilen ek sinyal arttırıcılarla oldukça uzun mesafelerde dahi bilgi ve benzeri materyalleri iletmemize olanak tanımaktadırlar. Bu teknolojinin kullanıldığı cihazlar doğal olarak biraz daha fiyat bakımından kablolu cihazlara göre daha yüksek fiyatlıdır. Fakat elde ettiğiniz konfor ve sadeliği göz önüne aldığımızda kesinlikle aradaki farkı birçok yerde hak etmektedir. Hayatımıza girdiği ilk andan itibaren birçok cihaza adapte edilen bu donanımlar her geçen gün hızla gelişmekte ve daha kullanışlı bir biçimde birçok cihazda artaraktan yer almaktadır. Bu muhteşem yeni nesil, oldukça kullanışlı ve şık tasarıma sahip ürünlerin en çok talep görenlerine aşağıdaki yan başlıkta yer verdik, inceleyebilirsiniz…

Bluetooth Hoparlör Tavsiye

Bluetooth hoparlör tavsiye noktasında sizlere bazı olmazsa olmazlardan bahsedeceğim. Tabii ki bunlardan ilki bluetooth bağlantısının olabilmesidir. Şayet sistem ses olarak güçlü ise bu ürün daha çok tavsiye edilir. Sonuç olarak bu üründen ses yayını yapacaksınız ve ne kadar fazla kişi duyabilirse o kadar iyi olacaktır. Ha bluetooh hoparlör tavsiye derken elektriksiz şarjlı şekilde çalışabilmesi oldukça önemlidir. Bilirsiniz bazen açık alanlarda wirelles hoparlör kullanımı oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada elektrik olmadan kendi aküsü ile program yapmamızı sağlayabilir ise bu mükemmel olacaktır.

 

Madde Madde Bluetooh Hoparlör Tavsiyeleri

+

Hepa Merz HS-800 ( 800 Watt Şarjlı, 2 mikrofonlu, usb mp3, ek çıkışlı  )

+

Hepa Merz HS-1000 ( 1000 Watt Şarjlı, 2 mikrofonlu, usb mp3, ek çıkışlı  )

+

Lastvoice Ls-1915 ( 300 Watt Şarjlı, 2 mikrofonlu, usb mp3 )

+

Lastvoice Ls-1912 ( 200 Watt Şarjlı, 2 mikrofonlu, usb mp3 )

 

Kullanım amacı ve görevine göre en iyi bluetooth hoparlör diyebileceğimiz birçok model arasından geniş ve kapsamlı araştırmalar sonucunda seçtiğim birkaç model bulunmaktadır. Özenle seçilen bu ürünler Lastvoice ve Hepa Merz markalarının üretmiş olduğu Lastvoice’de ls-1912 ve ls-1915, Hepa Merz’de ise hs-800 ve hs-1000 modelleridir. Kullanım amacına göre el, yaka ve kafa şeklinde mikrofonları bulunan taşınabilir seyyar ses sistemleri bluetoothların ne kadar güçlü hoparlöre dahi bütünleşmiş bir şekilde çalıştığına örnektirler. Tüm bu muhteşem ürünleri bluetooth kontrol bağlantısı sayesinde imkân verilen ölçüde kullanmanıza ve yönetmenize olanak tanıyarak işinizi birçok açıdan kolaylaştıracaktır. En iyi bluetooth hoparlör modelleri genellikle akıllı telefonlara, bilgisayarlara ve benzeri aygıtlara kurulan uygulamalar sayesinde kolay ve rahatça kontrol edilebilmektedir. Üstün teknolojiye sahip oldukça sık talep gören bu muhteşem cihazları satın almadan önce bu ve benzeri ürünleri talep edeceğiniz firmanın bu alanda güvenilir ve profesyonel olmasına özen gösteriniz. Bir kez kullanmaya başladığınız andan itibaren tüm kablolu cihazlarınızın pabucunu dama atacak olan bu muhteşem yeni nesil ürünleri en kısa zamanda tecrübe etmelisiniz.

 

Kablosuz Hoparlör

Gelişen teknoloji yenilikleri ile beraber hoparlör kategorisi de bundan nasibini almıştır. Eskiden hoparlör bağlantısını kablo ile sağlarken şimdi kablosuz hoparlör kullanabiliyoruz. Kablo fazlalığının ortadan kaldırılması adına  mükemmel bir gelişme olarak sunabileceğimiz bu hoparlör tipi son günlerde kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Mesela aile içerisinde bir müzik etkinliği yapacaksınız diyelim ; uzun uzadıya kablo çekilmesi ve sitemin çalışır hale getirilmesi şart. Ama hoparlörünüz kablosuz ise buna hiç gerek kalmayacak. Düşündüğünüz anda etkinliğinize hemen başlayabilirsiniz.