Mikrofon Kablosu Özellikleri ve Tavsiyeleri

 Mikrofon Kablosu Özellikleri ve Tavsiyeleri

Mikrofon Kablosu Özellikleri

 

Mikrofon nedir ? ilk olarak sizlere bunun cevabını vermek isterim, seslerin titreşimini elektrik akımı sayesinde oluşan şiddet değişikliği şeklini oluşturan bir cihazdır. Sesi bir yerden alıp başka bir yere iletmeyi sağlar. Örneğin, bir sanatçı şarkısını söylerken, ya da bir konferansta konuşmacı konuşmasını gerçekleştirirken vs. mikrofon kullanır. Bu cihaz sayesinde ses hoparlöre oradan da çevreye ulaşır.

 

Mikrofon kablosu özellikleri nelerdir ? Bir mikrofonun temiz ve sorunsuz çalışabilmesi için kaliteli bir mikrofon kablosuna ihtiyaç vardır. Mikrofon çeşitliliğine göre ( Dinamik mikrofon, karaoke mikrofonu, kondenser mikrofon gibi) özellikle üretilmiş olan mikrofon kabloları bulunur. Bu kablolar sesin performansını ve kalitesini olumlu yönde etkileyen kablolar arasındadır. Mikrofon kablolarının özellikleri, içinde ki tel ve materyali, kablonun dış kaplaması ve materyali, kablo uzunluğu gibi değerlendirmeler sonucu kablo özellikleri belirlenir. Pvc kaplama özelliği bulunan mikrofon kablosu ve parazitleri engelleyici faktörleriyle oldukça kaliteli ve farklı tasarımları ile özelliklerini sizlere sunuyor. Kabloların iletkenlik durumuna göre bir çok ürün seçenekleri bulunuyor, bakır, alüminyum, magnezyum, kalad ve metal gibi özelliklerde bir çok çeşit vardır. Bağlanma şekli ve bağlanma tipine göre farklı üretilen kablo çeşitleri, profesyonel mikrofon kablosu ya da standart mikrofon kablosu sınıfına göre üretiliyor. Frekans kalitesini yükseltip, sesin yüksek oranda iyi olmasını ve doğal bir şekilde olmasını sağlayan mikrofon kabloları, büküm ve damar yapılı özelliklerine göre tercih edilir.

 

Mikrofon Kablosu Çeşitleri

 

En iyi müzik ve ses performansları için üretilmiş kablolar, stüdyo ve canlı performans kayıtları vs. için kablolar farklı amaç ve ihtiyaca göre üretiliyor.  El mikrofonları, stüdyo mikrofonları, headset ya da yaka mikrofonları çeşitleri için kullanılmak üzere üretilen kablolar, hazır bir biçimde ya da isteğe göre makara üzerinde metreye göre satışı gerçekleştiriliyor. Jak girişi ve XLR girişli mikrofon kabloları da farklı metrelerde üretiliyor. Ayrıca kablolar sesin netliğini ve parazitlerden arındırılmış şekilde en ideal ve düzgün bir biçimde iletilmesini sağlayan profesyonel üretilmiş ürünlerdir.

 

Tercih Edilen Mikrofon Kablosu Markaları

 

Lastvoise markalı Profesyonel üretilmiş ses sistemleri ve birçok kablo çeşitleriyle kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri sizlere sunuyor.

Hepa Merz markalı mikrofon kabloları da en iyi ürün seçenekleri arasındadır. Tam olarak bakır kablo çeşidi iletkenliği ve kendini koruma gücüne göre kalitesini sizlere sunuyor. Ayrıca bu kablo çeşitleri büküm ve kalınlığına göre performans özelliğini belirliyor.

Roxtone, Denox , Gold Audio ve Lookab gibi mikrofon kablosu markaları da birbirinden değişik ve güzel kalitede üretilmiş  sıkça tercih edilen mikrofon kabloları arasındadır.

 

Mikrofon Kablosu Tavsiye

 

Hangi mikrofon kablosunu tercih etmeliyim ? Genellikle mono veya stereo mikrofon kablosu sizlerin kullanımına göre tercih edilenler arasındadır. Jak girişi olan amfilerde kullanılan mono mikrofon kablosudur. XLR girişi olan mikserde ise stereo mikrofon kablosu kullanılır. Benim sizlere tavsiye edeceğim ürünler ise Lastvoice markalarından olan ve serileri içerisinde lastvoice mc hazır olan mikrofon kablosudur. Ama ben metrajlı alacağım derseniz, hepa merz markalı mikrofon kablosunu sizlere öneririm. ‘’ Unutmayın ki bir mikrofonun güzel ve nitelikli çalışabilmesi için kaliteli bir mikrofon kablosuna ihtiyacı vardır.’’

Sizler de iç ve dış tasarımıyla farklılık yaratan kaliteli bir mikrofon kablosu arıyorsanız, teknik yapı ve kalite özelliklerine göre değerlendirilen uygun fiyatlı mikrofon kablolarına https://www.yonkamuzikmarket.com/mikrofon-kablolari linkten ulaşabilirsiniz. Sizler için, mikrofon kabloları hakkında araştırdığım bilgiler dahilinde kısaca anlattığım bu yazımı umarım faydalı bulmuşsunuzdur.