Yamaha Gitar | C30 vs C40 Tavsiye Edilen Yamaha Gitarlar

 Yamaha Gitar | C30 vs C40 Tavsiye Edilen Yamaha Gitarlar

Yamaha Gitar

Yamaha gitar, enstürman denilince birçok kişinin aklına ilk olarak gitar gelir ve gitar denince de akla gelen ilk marka Yamaha’dır. Gitar dünyasındaki en kaliteli ve en şık ürünleri piyasaya sunan bir Japon firmasıdır. 1966 yılından beri birbirinden güzel ve kaliteli gitar türlerini piyasa sunmaktadır. Yaptıkları güzel işlerden dolayı dünya üzerinde birçok hayran kitlesi olan Yamaha birçok ünlü şarkıcının da gitarlarını tasarlamaktadır. Yamaha 4 çeşit gitar türü tasarlıyor bu çeşitler ise akustik gitar, klasik gitar, elektro gitar ve elektro bass gitardır. Gitar dünyasının ünlü İtalyan firmalarıyla yarışan Yamaha işini son derece şahane yapmaktadır. Yamaha gitarlarını sağlam ağaç çeşitlerinden yapmaktadır. Bu gitarlar her türlü darbeye dayanıklılık gösterir. Ayrıca, Yamaha gitarları kullanıcılarına çok önemli bir özellik sunmaktadır. Bu özellik ergonomik kullanımdır. Ergonomik kullanımı ile gitar çalmayı kolaylaştırarak diğer gitarlar gibi el sağlığınızı bozmamaktadır. Yamaha gitarlarının 2 modeli vardır. Parlak ve cilalı modeller, mat renkli modellerdir. Parlak ve cilalı modeller kullanıcılara şık, modern bir görünüm sağlar, mat renkli modeller ise klasik ve tarz bir görünüm sağlar.

Yamaha Klasik Gitar

Yamaha klasik gitar, bir gitar kullanıcısı genellikle gitarının akustiğine ve malzemesinin sağlamlığına dikkat ederek satın alır. Yamaha klasik gitarları bu konuda en öncü gitarları kullanıcıları için tasarlar. Yamaha gitarlarında genellikle gül ağacından, ladin ağacından ve merantiyi kullanır bu da gitarların akustiğini ve sağlamlığını arttırır. Ayrıca, kullanılan malzemeler aracılığıyla gitarın gövdesinin ve genel olarak şeklini güzelleştiren tasarımlar yapılabilmesini sağlar. Bu sayede gitarınız hem şık hem sağlam hem de akustiğini en üst seviye de size sunar. Model örnek verecek olursak Yamaha C40 Klasik gitar Ladin, Meranti ve Gül ağacı kullanılarak yapılmıştır. Boyut olarak hemen hemen herkesin kullanabileceği boyutlardadır. Eşik Genişliği: 52mm, Gövde: 43-100mm, Uzunluk: 650mm olarak tasarlanmıştır her yaştan insanın kullanabileceği boyutlardadır. Akort malzemesi olarak da krom kullanılır ve bu da kolay bir çalma tecrübesi sağlıyor ve sağlamlık katıyor. Bir diğer model olan Yamaha C30 Klasik gitar, Yamaha C40 ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Tek göze çarpan fark olarak da renk farkı diyebiliriz. Yamaha C30 daha mat ve koyu renge sahiptir. Geri kalan bütün özellikleri aynıdır aynı sağlamlığı ve güzel akustiği Yamaha C30 modelinde de bulabilirsiniz.

 

#Yamaha C30 Gitar

#Yamaha C40 Gitar

Yamaha Gitar Fiyatları

Yamaha gitar fiyatları, Yamaha gitar modelleri fiyatlarına bakacak olursak, Yamaha sağlamlığı ve kalitesiyle dünya çapında bilinen ve tanınan bir firmadır. Bu yüzden hemen hemen her yerde aynı fiyat aralığında Yamaha ürünlerini bulabilirsiniz. Ancak, satın alacağınız yerin size sunduğu avantajları göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, garanti süresi, firma tecrübesi ve yanında gönderilecek ürünler önemlidir. Bahsi geçen gitar modellerini biraz araştırdık ve  900 ila 1200 lira fiyat aralığında olduğunu söyleyebiliriz.