Dslr Video Kamera ve Fotoğraf Makinesi Mikrofonları

Kamera mikrofonu hakkında herşey bu yazıda. Dslr mikrofon, video mikrofonu, fotoğraf makinesi mikrofonu ve çok daha fazlası burada.

Kamera Mikrofonu

Kamera mikrofonu, video çekim uygulaması yapan kullanıcılar için olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Bir kamera da en önemli noktalardan biri ise mikrofonlardır. Önce mikrofon nedir ve ne işe yarar ondan bahsedelim. Mikrofon, ses dalgalarını elektriksel titreşimlere dönüştüren bir cihazdır. Mikrofon ses dalgalarına karşılık veren bir cihaz türüdür. Kamera çekimi esnasındaki sesleri algılayarak daha net ve anlaşılır duyulmasını sağlar. Peki, kamera mikrofonu denen şey nedir? Kamera mikrofonu çekmiş olduğunuz görüntülerin iyi bir görüntü almasının yanında kaliteli bir ses performansı da almanızı kolaylaştıran teknolojik bir alettir. Diyelim ki bir video çekiyorsunuz.. Görüntü güzel ambiyans güzel herşey güzel ama ortam sesini videoya ekleyemiyorsunuz ya da temiz bir ses ortaya çıkmıyor. Tam da bu nokta da kamera mikrofonlarının önemini bir kez daha anlıyoruz.  Bazı problemlere karşı önlemlerde almanız gerekmektedir. Mesela ses ile ilgili bir sorun yaşadığınız da kullandığınız mikrofona bir pop filter ekleyebilirsiniz.

 

Kamera Mikrofonu Tavsiyeleri

Sizler için kullanıcıların yoğun olarak tercih ettikleri ve beğendikleri kamera mikrofonu modellerini ve tavsiyeleri paylaşacağım;

 

*Midex Cm-112W Kamera Yaka Mikrofonu (Kablosuz)

Midex cm-112w, hem kamera da hemde cep telefonu çekimlerinde kullanılmaktadır. Ve ses kalitesi kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir.

*Lastvoice Tx-101E Kamera Mikrofonu (Kablosuz)

Tx-101E, çok amaçlı kullanılabilen kablosuz kamera el mikrofonudur. Kamera da kullanıldığı gibi fotoğraf makinesi, amfi gibi cihazlarda da kullanılmaktadır.

*Lastvoice Tx-101Y Kamera Yaka Mikrofonu (Kablosuz)

Tx-101Y modeli ise tx serisi yaka tipi olanıdır. Kamera için yaka mikrofonu almak isteyen kullanıcılar bu modeli gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Dslr Mikrofonu

DSLR kameralar harika ve baş döndüren görüntüler çekmek konusunda epey yetenekliler fakat ses kaydetme ve işleme konusunda yetersiz olduklarını göreceksinizdir. Eğer harika bir ses kaydı almak istiyorsanız kaliteli bir dslr mikrofon kullanmanız şarttır. Son günlerde pek çok dslr kullanıcısı video çekimlerinde portatif dijital ses kayıtçıları kullanıyor. Dijital kayıtçınızı aldınız diyelim peki neden harici bir mikrofona ihtiyacınız var? Portatif dijital kayıtçılar tek başına bir yere kadar verim alabilirsiniz. Ses kayıtlarından daha iyi bir verim alabilmek için mikrofonlara ihtiyacınız olacaktır. Özellikle kamera mikrofonuna büyük önem verildiği zaman dslr kameranın görüntü kalitesinin yanında çok güzelde bir ses kaydı alınacaktır.

 

Fotoğraf Makinesi Mikrofonu

Fotoğrafların hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Bazen bir insan ölür ondan geriye sadece anıları kalır. Bu anıların akıllarda canlanmasına yardımcı olan en büyük etken fotoğraflardır. Herkesin çocukluk fotoğrafları vardır baktıkça o zamanda ki halini hatırlayıp yüzünde tebessüm oluşturan, kanayan dizini hatırlatan veya çocukluk aşkını gözünde canlandırtan. Fotoğraflar bu kadar önemli bir yer tutmasıyla bu günlerde sadece fotoğraflara özel olacak şekilde sosyal mecralar oluşmuştur. Örnek verecek olursak instagram gibi platformları söyleyebiliriz. Herkesin bir fotoğraf makinesi yoktur ama çoğunluğun telefonu mevcuttur. Telefonlar da teknoloji ile birlikte kamera ile birleşmiş olmakla beraber bir kamera kadar kaliteli fotoğraflarda çekebilmektedir. Yani herkes bir şekilde fotoğraf çekebilir ve hayatına ekleyebilir. Fotoğraf makineleri ile videolarda çekebilirsiniz. Bu videoların görüntü kalitesi çok güzeldir ancak ses konusunda çok fazla tatmin etmemektedir. Bunun için ekstra bir mikrofon kullanılabilir. Kullanmış olacağınız mikrofon kameranıza hiçbir şekilde zarar vermeyerek kameranızın ses kalitesini olduğundan daha iyi bir seviyeye getirecektir.

 

Video Mikrofonu

Youtube’un gelişmesi ile birlikte birçok insan youtube videosu çekmenin yeni bir iş fırsatı olduğunu düşünerek youtube kanalları açmaya başladı. Kaliteli görüntü, pürüzsüz ses ve iyi bir içerek üreten kanallar milyonlar izlenerek binlerce abone sahibi oldular. Youtube’un sağlamış olduğu izlenme karşılığı para kazanma sayesinde youtuberlar videoalarının daha çok izlenmesi adına videolardan kazandıkları paraları içeriklerine, görüntü ve ses kalitelerine harcamışlardır. Bu sayede daha çok tıklanma alıp daha çok para kazanarak ekipmanlarını geliştirmekle beraber iyi de bir yatırım yapmış oldular. Bu işe yeni girecek insanlar içerik kadar ekipmanlarında ne kadar önemli olduklarının bilincinde hareket ederek kaliteli ekipmanlara göz atmaktadır. Özellikle görüntü ve sese önem veren jenerasyon video mikrofonunun ne kadar önemli olduğunu kavramaktadır. İyi bir içerik sunmak için bu içeriği kaliteli bir video mikrofonu ile sunmak gerekir. Sesi pürüzsüz vermek kanalın kalite sahibi olduğunu gösterir.

Video Mikrofonu Fiyatları

Uzun vadeli bir kullanış istiyorsanız biraz paraya kıymak gerekecektir. Kesinlikle kaliteyi anlayacak, son derece memnun olacaksınızdır. Youtube gibi bir platforma video çekmeye başlayacaksınız ve bunda gerçekten kararlıysanız kesinlikle garanti veren yüksek bir maliyetli bir video mikrofonu almanızı tavsiye ediyorum. Elbette daha uygun fiyatlara da bir mikrofon alabilirsiniz ama alacağınız performans çokta kaliteli olamayacağından bir zaman sonra bu işi bırakacaksınız. O nedenle kaliteli bir video mikrofonu almanızı tavsiye ediyorum. Kaliteli bir mikrofon almak isterseniz online satış adresi olan www.yonkamuzikmarket.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.