Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır, Nasıl Bağlanır?

 Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır, Nasıl Bağlanır?

Gelişen teknoloji birlikte, teknolojik ürünler de kendilerine has özellikler kazanmaktadır. Geçmişten günümüze bakıldığında bluetooth kulaklık farklı versiyonlara bürünmüştür. Biliyoruz ki sizlere şu soruyu kendinize sormuşsunuzdur, bluetooth kulaklık nasıl bağlanır, aslında çok kolay ilk olarak;

1-İlk olarak bluetooth kulaklığın üstündeki açma ve kapama tuşuna 1 saniye basılı tutun bu sayede kulaklığın bluetoth aranma özelliği açık duruma gelecektir.

2-Daha sonra telefonunuzun bluetooth bağlantısını açık hale getirin.

3-Son olarak aygıt listesinde kulaklığın adını gördükten sonra üstüne basarak kulaklık ile telefon arasındaki bluetooh bağlantısını kurabilirsiniz.

Artık kullanıma hazırdır.

Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Bağlanır?

1-Telefonunuzun ayarlar kısmını açınız.

2-Adım adım gidelim, bağlı cihazlara girin, sonra bağlantı tercihleri, daha sonra bluetooth’a dokununuz.

3-Son olarak olmuyorsa bluetooth açın yada kapatın.

Bluetooth Kulaklık Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

1-İlk olarak bilgisayarınızdan varsayılan ses çıkışını bluetooth kulaklık olarak ayarlayın.

2-Bilgisayar ile eşleştireceğiniz cihazınızı ona göre eşleştiriniz.

3-Son olarak bağlanmaz ise varsayılan çıkışını ayarlayın.

Bu arada bluetooth kulaklık günümüzdeki avantajları da oldukça fazladır. Özellikle trafikte ceza yememek için birebirdir veya elinizde eşya taşıyorsanız sizlere telefonla konuşma sırasında kolaylık sağlamaktadır. Bluetooth kulaklığın tabi ki bir de dezavantajları var, yolda telefonla konuştuğunuz yerde sizlere tuhaf tuhaf bakabilirler.

Bluetooth kulaklık bilgisayarlar da ise oldukça avantajlıdır. Oyun oynarken, veya farklı işler ile uğraşıyorken direk bağlanabilir ve işlerinizi kolaylık ile halledebilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ise farklı bluetooth kulaklıklar da piyasalara girmiştir. Özellikle bluetooth kulaklık jbl piyasanın lokomotifi olma yönünde ilerlemektedir.