Clubhouse Daveti

Clubhouse kullanmak isteyen kullanıcıların karşılaştığı davetiye sorunu hakkında sizlere yardımcı olmak adına hazırladığımız yazımızdır. Tabi clubhouse nedir, kurucuları ve çalışma mantığı hakkında da önemli bilgiler yer almaktadır.
 Clubhouse Daveti

Clubhouse Daveti

Clubhouse oldukça güncel olan birçok kişinin merak ettiği sosyal medya platformudur. Paul Davidson ve Rohan Seth adlı kişilerin ortaya koyduğu bir fikir olan ve oldukça kontrollü büyüyen bir platformdur. Alpha Exploration geliştirici firması tarafından geliştirilen 2020 Nisan ayında hayatımıza girmiş olan çiçeği burnunda bir platformdur. Clubhose kıtasal, bölgesel ve herhangi bir konunuz ele alındığı yönetici, konuşmacı ve dinleyicilerin yer aldığı bir platformdur. Sadece sesli bir şekilde konulara dahil olabildiğiniz bu uygulama oldukça hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Bu yüzden birçok kişi merak etmekte ve ortama dahil olmaya çalışmaktadır. Peki bu uygulamaya nasıl dahil olabiliriz?

İşte bu noktada kurucular sistemin organik bir şekilde yaygınlaşması için ve kaliteyi düşürmemek için davetiye üzerinden kişileri uygulamaya dahil etmektedir. Tam da bu noktada birçok kişi için ikinci engel ortaya çıkmaktadır. 2. Engel diyorum çünkü bir başka engel daha var. Oda bir iphone cihaza veya İOS sisteme sahip olmaktır. Neden mi?

Clubhouse uygulaması İOS sistemler dışında kullanılmamaktadır. Yani android tabanlı bir cihaza sahipseniz eğer ya da herhangi bir bilgisayardan harici bir uygulama kullanmıyorsanız yani uzun lafın kısası İOS tabanlı bir servisiniz yok ise eğer davetiyeniz olsa dahi kullanamayacağınız bir platformdur. Bu yüzden davetiyesi olan İOS kullanıcılarının yer aldığı bir platform olarak günümüzde var olmaktadır. Tabi zamanla mutlaka diğer cihazlar ve araçlarla kullanabileceğimiz bir uygulama olacağını düşünüyorum. Peki bu daveti konusunu nasıl çözebiliriz?

Clubhouse davetiyenizi uygulamayı kullanan herhangi bir arkadaşınızdan temin edebilirsiniz. Çünkü uygulamaya kayıt olan herkese davetiye imkânı sunulmaktadır. Kayıt olan her kullanıcı 2 arkadaşını dahi uygulamaya dahil etmeye hak kazanmaktadır. Böylece organik bir kitle gelişmektedir. Zaten platformu kullanan kişilerin oldukça üst seviye ve eğitimli kişiler olduğunu ön görür isek, en azından şimdilik ortamım kalitesi oldukça yüksektir. Şimdilik diyorum çünkü zaman içerisinde mutlaka diğer sosyal medya platformları gibi kirletileceğinden şüphem yok.

Bu yüzden kendi çevreniz başta olmak üzere herhangi bir tanıdığınızdan davetiye bulamıyorsanız eğer işin karaborsasına değinebilirsiniz. Her ne kadar etik ve doğru olmasa dahi günümüzde clubhouse davetiyesini satışa çıkaran birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcılara Google üzerinden clubhouse davetiye satın al yazarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belirlenen veya anlaştığınız herhangi bir tutar kaşılığında clubhouse davetiyenizi satın alabilir böylece uygulamaya zorla da olsa katılabilirsiniz. 😊

Clubhose için İOS sistemi ve davetiyeyi hallettiniz. Peki sonrası? İşte buradan sonra yine sadece siz ve birikiminiz kalacak. Çünkü dinleyici olmaktan öteye geçmek istiyorsanız eğer ya kendi seviyeniz bir oda bulacak ya da mevcut odalara kendinizi kabul ettirmek için emek harcayacaksınız. Benim sizlere tavsiyem bu platformda ses ile iletişim kurulduğu için mutlaka cihazınızın mikrofonu veya hoparlöründe problem varsa gidermektir. Ayrıca kullanım düzeyiniz ve bütçeniz odağında başta clubhouse olmak üzere birçok sosyal medya platformunda kullanabileceğiniz ses ekipmanları satın alabilirsiniz.

  • Mikrofon
  • Kulaklık

Başta olmak üzere birçok ses ekipmanı ve yardımcı ekipmanı bu alanda profesyonel olan YonkaMüzikMarket ‘in online satış sitesinden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Mevcut yazımızda güncel konumuz Clubhouse davetiyesi başta olmak üzere temini ve çalışma mantığından detaylı bir şekilde söz ettiğimiz bu yazımızda kaliteli konuşma ve sunum yapabilmeniz adına ses ekipmanları önermekteyiz. Ben Uğur Can Selli, lütfen yukarıda yer alan bilgi ve tavsiyeleri kullanım düzeyiniz, amaçlarınız ve bütçeniz odağında ele alarak değerlendiriniz. Amacım sizlere doğru bilgi ve güvenilir tedarik kanalını sunmaktır. Clubhouse’da keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle, kendinize iyi bakın, kaliteli sohbetin tadını çıkarın…